Zobrazení dnes: 164
Zobrazení včera: 13726
Zobrazení 2019: 1227534
Zobrazení 2018: 6056823
Zobrazení 2017: 6280215
Zobrazení celkem: 60886957

Vše pro školy

Partnerské projekty

Přihlášení

Jméno :

Heslo :Nainstalujte si flash player.

Grévin by Chocotopia

   
Firma : Grévin by Chocotopia
Ulice : Celetná 596/15
Město : Praha 1 - Staré město
Kraj : Praha
   
Pobočky :
IČO : 29128285        DIČ : CZ29128285
   
Telefon: 226 776 776    
 
     
Email : info@chocotopia.cz  
Url : www.chocotopia.cz  
     
Popis činnosti :  
   
  Muzeum voskových figurín Grévin Praha bylo otevřeno v polovině roku 2014 a je jedním ze čtyř muzeí společnosti Grévin na světě. Další tři se nacházejí v Paříži, v Montrealu a v Soulu.  
   
  Pražský Grévin najdete v Celetné ulici mezi Staroměstským náměstím a Prašnou branou. Z Masarykova nádraží k nám dojdete lehkou chůzí za 10 minut, z Hlavního nádraží asi za 15 minut.

Muzeum se nachází ve třech patrech s bezbariérovým přístupem a na ca 3 000 m2 se potkáte s ca 80 voskovými figurínami známých, ať už žijících nebo nežijících, českých i světových osobností. Figurín se můžete dotýkat, fotit se s nimi a fotografie hned sdílet prostřednictvím wifi, která je v muzeu k dispozici zdarma. Navštívíte pražskou kavárnu, kde si sednete hned vedle Bohumila Hrabala nebo Vladimíra Menšíka, kulečník si zahrajete s Albertem Einsteinem, poznáte, jak vysoký byl ve skutečnosti Karel IV., k malému Mozartovi si přisednete při hře na piano, stanete se svědky druhé pražské defenestrace, s legendárním Vinettouem se vyfotíte v paruce Nšo-či. V Ateliéru Decouverte si na počítači vyrobíte vlastní 3D voskovou figurínu, v kavárně se po tolika zážitcích občerstvíte...

Pro žáky základních, středních a nově mateřských škol v České repulice jsme připravili speciální nabídku jako doplňkovou formu výuky dějepisu, literatury nebo občanské nauky. Průvodce Vás provede celým muzeem a zaměří se na postavy z tématického okruhu dle Vašeho výběru. Nebude Vás učit letopočty, dozvíte se více o době, kdy osobnosti žily a zajímavosti o nich, příběhy jsou okořeněny emocemi a humorem.

Cena prohlídky s průvodcem činí 120 Kč, cena  individuální prohlídky 100 Kč. Pedagogický doprovod má vstup do muzea zdarma. Na každých 10 žáků počítáme s jedním členem doprovodu zdarma.

 
   
 

Tematické okruhy s průvodcem:

1) Občanská výchova
Václav Havel, Angela Merkelová nebo Barack Obama. Antonín Dubček, Eduard Beneš nebo Tomáš Garrigue Masaryk. Jak jsou nebo byli vysocí? Čím se zapsali do dějin? Jsou výjimeční? Co nám zanechali?  

2) Historie
Karel IV, Rudolf II. a Marie Terezie s malým Mozartem. Rabbi Loew a jeho Golem. Vilém Slavata z Chlumu a Jaroslav Bořita z Martinic. Možná i písař Fabricius…

3) Literární okruh
Karel Čapek, Franz Kafka a Josef Lada, Bohumil Hrabal, dobrý voják Švejka další.  Co napsali, co je proslavilo,co se o nich povídá?


4) Okruh věnovaný Karlu IV.

Narodil se Karel IV. na Pražském hradě nebo někde jinde? Žily na Hradě slepice? A co patří mezi krounovační kleno ty?


5) Okruh pro mateřské školy

Četli jstev knížkách o kocourkovi Mikešovi nebo o Dášeňce? Chcete se svézt s Krtkem v autě?A viděli jste opravdového indiána?


Muzeum je otevřeno každý den od 10:00 do 19:00 hodin. Doporučujeme objednávku předem na tel. čísle 226 776 776 nebo mailem na info@chocotopia.cz, abychom pro Vás zajistili průvodce. Více informací naleznete na našich webových stránkách www.chocotopia.cz.

 
 
   
Nabídka od Grévin by Chocotopia pro děti, rodiče a školy :  

Grévin by Chocotopia - muzeum čokolády a voskových figurín - zvýhodněný vstup pro školy - AKCE!
Web : www.chocotopia.cz
Email : info@chocotopia.cz
Datum vložení : 20.02 09:46 - 2019

 

Pro školy - Legendy staré Prahy - Muzeum Grévin PrahaNavštivte se svými žáky Wax Museum of Legends by Grévin.

Nově dokončená část expozice muzea pod názvem Legendy staré Prahy je vhodná pro školy. Spojuje zábavu s objevováním známých pražských legend. Děti zaujme určitě možnost navštívit vodníka přímo v jeho příbytku nebo položit hlavu na špalek kata Mydláře a vyzkoušet si pocity české pánů na Staroměstském náměstí v roce 1621.
Všechny legendy lze objevit jednoduše a zábavně, pomocí šifrovací hry, která se zastaví u každé legendy, upozorní na její zvláštnosti a hlavně, jedině úspěšní luštitelé získají kód, který je vpustí do tajemného Faustova domu.
Výstava je tajemná, zábavná i poučná a spojuje hru s odkrýváním příběhů starých časů.

Možná je prohlídka s průvodcem.

Adresa: Celetná 15, Praha 1, tel. 226 776 776, mail:
info@chocotopia.cz

FB:
facebook.com/chocostorypraha


Web : www.chocotopia.cz
Email : info@chocotopia.cz
Datum vložení : 11.01 15:17 - 2019

 

Musée Grévin Praha - OTEVŘENO - pozvánka na nové expozice

Pražské muzeum voskových figurín Grévin, které v březnu ukončilo svoji činnost, má nové majitele a znovu otevřelo pro veřejnost. V původním stavu ho však mohou návštěvníci vidět pouze do konce léta.  Po chystané krátké rekonstrukci vznikne v Praze nová kulturní atrakce, tentokrát čokoládová. Ale nezmizí ani oblíbené voskové celebrity. Nově přetvořený prostor Baťovy funkcionalistické budovy v Celetné 15 nabídne hned tři nové expozice, které budou mít společného jmenovatele - čokoládu.

Web : www.chocotopia.cz/#grevin
Email : info.praha@grevin.com
Datum vložení : 07.09 11:17 - 2018

 

Musée Grévin Praha - víkend pro učitele


15. - 16. 10. 2017 proběhne v muzeu voskových figurín Grévin v Praze Víkend pro učitele.Symbolické vstupné 50 Kč platí pro učitele a jejich rodinné příslušníky (max. 4 osoby). Děti do 6 let mají vstup zcela zdarma!

Učitelé a pedagogičtní pracovníci se na pokladně muzea prokáží potvrzením s razítkem školy, kde učí.


Web : www.grevin.com
Email : info.praha@grevin.com
Datum vložení : 06.10 15:16 - 2017

 

Grévin Praha - tématické okruhy pro školy - Karel IVWeb : grevin.com
Email : info.praha@grevin.com
Datum vložení : 15.09 15:19 - 2017

 

VÍKEND PRO UČITELE - Grévin Praha - muzeum voskových figurín


O víkendu 22. - 23. 4. 2017 pořádá muzeum Grévin Praha
Víkend pro učitele.

 

Všichni pedagogičtí pracovníci se svými rodinami jsou srdečně zváni!


Pozvánka se zobrazí v plné velikosti po kliknutí ZDE>>
Symbolické vstupné 50 Kč platí pro učitele a jejich rodinné příslušníky (max. 4 osoby). Děti do 6 let mají vstup zcela zdarma!

Jedná se o již v minulosti úspěšnou akci, při které učitelům představíme, jak může vypadat prohlídka s jejich žáky v našem muzeu a zároveň jim umožníme strávit příjemné odpoledne se svými blízkými.

Navíc je nově otevřena jedinečná interaktivní výstava Pat a Mat, která je součástí muzea a poznáte tak prostory, které běžně nejsou přístupné veřejnosti. Malým i velkým návštěvníkům tahle povedená dvojka představí třeba techniku výroby animovaného filmu nebo tzv. light art. Je povoleno vše zkoušet, všeho se dotýkat a hlavně se bavit. Interaktivitě se meze nekladou.

Nezapomeňte si vzít telefony a fotaparáty a určitě si vyrobte na počítači vlastní voskovou figurínu.

Učitelé a pedagogičtní pracovníci se na pokladně muzea prokáží potvrzením od zaměstnavatele.

Těšíme se na Vaši návštěvu, jste srdečně zváni!


Muzeum voskových figurín Grévin Praha

Email: info.praha@grevin.com

Telefon: 226 776 776

Web : www.grevin.com
Email : info.praha@grevin.com
Datum vložení : 13.04 10:10 - 2017

 

Grévin - Nejzábavnější muzeum voskových figurín v Praze

Zveme Vás na prohlídu unikátního muzea voskových figurín. Na špičkovém provedení soch všech osobností pro Českou republiku spolupracovaly s početným uměleckým týmem odborníků Grévin Paris i známé české tváře jako Karel Gott, Helena Vondráčková, Lucie Bílá, Aňa Geislerová, Dagmar Havlová, Tereza Maxová, Jolana Voldánová, Roman Šebrle, Dominik Hašek a Petr Čech. A dokonce i ti, kdo stojí za úspěchem Krtečka a Spejbla a Hurvínka.  Unikátní koncept muzea Grévin nabízí překvapující cestu napříč různými časovými epochami, která je umocněna propracovanou scénografií, dokonalými kostýmy a účesy a v neposlední řadě hudbou a světelnými efekty. V rámci prohlídky si na počítači vyrobíte vlastní voskovou figurínu, vyfotíte se ve fotokoutku, zdarma je k dispozici ke stažení aplikace průvodce muzeem. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Web : www.grevin.com
Email : info.praha@grevin.com
Datum vložení : 02.03 10:31 - 2017

 

Muzeum voskových figurín Grévin v Praze - výstava Tomáše Bati


ZVEME VŠECHNY ŠKOLY NA NOVOU VÝSTAVU
(SRPEN - ŘÍJEN 2016)

Web : www.grevin-praha.com
Email : info.praha@grevin.com
Datum vložení : 25.08 09:44 - 2016

 

Muzeum Grévin Praha - Karel lV. výročí 700 let - prohlídka + plavba po Vltavě
Víkend 14. - 15. května 2016  ....více informací zde:

http://www.grevin-praha.com/cz/zpravy/kralovska-oslava-narozenin-karla-iv

Web : http://www.grevin-praha.com/cz/zpravy/kralovska-oslava-narozenin-karla-iv
Email : info.praha@grevin.com
Datum vložení : 20.05 14:51 - 2016

 

Musée Grévin Prague - pro studenty francouzštiny
Plakát k vytištění se Vám zobrazí po kliknutí na obrázek.


Web : www.grevin-praha.com/cz/zpravy/vive-la-france
Email : info.praha@grevin.com
Datum vložení : 02.05 09:43 - 2016

 

Grévin - předání vysvědčení v muzeu voskových figurín
Web : www.grevin-praha.com/cz/grevin-pro-skoly
Email : info.praha@grevin.com
Datum vložení : 14.01 12:52 - 2016

 

TIP na prosinec pro školy - Muzeum voskových figurín Grévin v PrazeNejzábavnější muzeum voskových figurín v PrazeMuzeum Grévin Praha Vás zve na nezvyklou prohlídku!

Vaše návštěva může být zaměřena na literaturu, historii nebo občanskou nauku. Průvodce Vaše žáky provede celým muzeem, dozvědí se zajímavosti o historii muzea i o výrobě voskových figurín a pikantnosti ze života jednotlivých osobností vztahující se k daným okruhům. V ateliéru Decouverte si může každý vyrobit na počítači vlastní voskovou figurínu a proces výroby si následně zaslat na mail. Prohlídka trvá ca hodinu a půl a stojí 99,- Kč, pro pedagogický doprovod je vstupné do muzea zdarma.

Rezervace na 226 776 776 nebo na info.praha@grevin.com

Více informací o školním programu na http://www.grevin-praha.com/cz/grevin-pro-skoly. Ke stažení jsou rovněž pracovní listy.

TIP na měsíc PROSINEC (okruh literární) – Josef Lada


„Obrázkové knížky otvírají dítěti pohled do světa krásnějšího, jak by vlastně vypadat měl a někdy dítě vzrušují a okouzlují tak, že si tímto způsobem vytváří první ideály“ řekl Josef Lada.

Ladův kraj kolem Hrusic, kde se narodil, známe z obrázků od dětství. Zalesněné kopce, stráně, řeka Sázava, vesnické kostelíky, zříceniny hradů. Tuto romantickou krajinu možná i dnes obývají rusalky, víly, vodníci a andělé s křídly. Ladova hastrmana na vrbě nad rybníkem zná každý stejně jako mluvícího kocoura Mikeše nebo Dobrého vojáka Švejka. Josef Lada maloval ještě dříve než se naučil psát. Jeho obrázky poznáme všichni na první pohled. Naprostým fenoménem je spojení dvou slov, a to Ladova zima. Kdo by nepodlehl kouzlu zimy na obrázcích Josefa Lady, která tu vypadá tak příjemně, radostně a plná poezie i humoru.

O životě a tvorbě jednhoo z nejvýznamnějších českých výtvarných umělců se více dozvíte a k Josefu Ladovi si přisednete na tématické prohlídce v muzeu Grévin.


Web : www.grevin-praha.com/cz/grevin-pro-skoly
Email : info.praha@grevin.com
Datum vložení : 24.11 09:19 - 2015

 

Muzeum Grévin Praha - Den pro pedagogyWeb : www.grevin-praha.com
Email : info.praha@grevin.com
Datum vložení : 25.09 14:29 - 2015

 

Musée Grévin Praha

Muzeum voskových figurín Grévin Praha

Muzeum voskových figurín Grévin bylo otevřeno v polovině roku 2014 a je jedním ze tří muzeí společnosti Grévin na světě. Další dvě muzea se nacházejí v Paříži a Montrealu.

 

Pražský Grévin najdete v Celetné ulici mezi Staroměstským náměstím a Prašnou branou.  Z Masarykova nádraží k nám dojdete lehkou chůzí za 10 minut, z Hlavního nádraží asi za 15 minut. 

 

Muzeum se nachází ve třech patrech s bezbariérovým přístupem a na ca 3 000 m2 se potkáte s ca 80 voskovými figurínami známých, ať už žijících nebo nežijících, českých i světových osobností. Figurín se můžete dotýkat, fotit se s nimi a fotografie hned sdílet prostřednictvím wifi, která je v muzeu k dispozici zdarma. Navštívíte pražskou kavárnu, kde si sednete hned vedle Bohumila Hrabala nebo Vladimíra Menšíka, kulečník si zahrajete s Albertem Einsteinem, poznáte, jak vysoký byl ve skutečnosti Karel IV., k malému Mozartovi si přisednete při hře na piano, stanete se svědky druhé pražské defenestrace, s legendárním Vinettouem se vyfotíte v paruce Nšo-či. V Ateliéru Decouverte si na počítači vyrobíte vlastní 3D voskovou figurínu, v kavárně se po tolika zážitcích občerstvíte...

 

Pro studenty základních a středních škol v České repulice jsme připravili speciální nabídku jako doplňkovou formu výuky dějepisu, literatury nebo občanské nauky. Lektor je provede celým muzeem a zaměří se na postavy z tématického okruhu dle Vašeho výběru. Nebude Vás učit letopočty, dozvíte se více o době, kdy osobnosti žily a zajímavosti o nich, příběhy jsou okořeněny emocemi a humorem.

Akční cena pro žáky a studenty činí pro prohlídky v květnu a červnu 99,- Kč, pro pedagogický doprovod je vstup do muzea zdarma.

 

 

Tematické okruhy s průvodcem:

 

1) Občanská výchova

Václav Havel, Angela Merkelová nebo Barack Obama. Antonín Dubček, Eduard Beneš nebo Tomáš Garrigue Masaryk. Jak jsou nebo byli vysocí? Čím se zapsali do dějin?

Jsou výjimeční? Co nám zanechali?

 

2) Historie

Karel IV, Rudolf II. a Marie Terezie s malým Mozartem. Rabbi Loew a jeho Golem.

Vilém Slavata z Chlumu a Jaroslav Bořita z Martinic. Možná i písař Fabricius…

 

3) Literární okruh

Karel Čapek, Franz Kafka a Josef Lada, Bohumil Hrabal, dobrý voják Švejka další. 

Co napsali, co je proslavilo,co se o nich povídá?

 

Muzeum je otevřeno každý den od 10:00 do 19:00 hodin. Doporučujeme objednávku předem na tel. čísle 226 776 776 nebo mailem na info.praha@grevin.com, abychom pro Vás zajistili průvodce. Více informací naleznete na našich webových stránkách www.grevin-praha.com.

Web : www.grevin-praha.com
Email : info.praha@grevin.com
Datum vložení : 31.03 14:43 - 2015

 

Dárek pro pedagogy ke Dni učitelů: Do Muzea Grévin za 50 korun!

Dárek pro pedagogy ke Dni učitelů: Do Muzea Grévin za 50 korun!

 

Slavné muzeum voskových figurín nabízí nejen vašim žákům unikátní možnost interaktivní výuky dějepisu, literatury či občanské výchovy. Přijďte se přesvědčit!

 

Po celou dobu víkendové akce bude pedagogům k dispozici kvalifikovaný průvodce, který představí výukové programy Muzea Grévin pro žáky základních a středních škol. Stejný doprovod s výkladem pak mají k dispozici školní skupiny, které výukových programů využívají.

 

Muzeum Grévin nabízí tři tematické vzdělávací okruhy – seznamte se zajímavostmi z oblasti literatury, historie a občanské výchovy, které zaujmou i vaše žáky a studenty. Návštěvu Muzea Grévin už využilo výuce téměř 150 učitelů!

 

Během víkendové akce se učitelé na pokladně muzea prokáží razítkem nebo potvrzením školy, ve které učí. Zvýhodněná nabídka platí maximálně pro čtyři osoby, děti do šesti let mají vstup zdarma.

 

 

Akce ke Dni učitelů: 28. - 29. března

Grévin Praha, Celetná 15, Praha 1

Otevírací doba: sobota a neděle 10.00 – 19.00

 

Web : www.grevin-praha.com
Email : info.praha@grevin.com
Datum vložení : 20.03 13:23 - 2015

 

VYHRAJTE VSTUPNÉ DO MUZEA PRO CELOU TŘÍDU!

Zapojte se do soutěže k výročí narození J.A. Komenského a vyhrajte vstupné do muzea Grévin pro celou třídu ZDARMA!

Stačí, když vyzvete žáky, aby vložili do úst J.A. Komenského větu či dvě, jako své poselství dnešním pedagogům. Text vložte do přiloženého obrázku a do 20.3. 2015 zašlete na e-mail: ivana.pourova@grevin.com. Soutěžní vizuály zveřejníme na našich webových stránkách a na Facebookovém profilu, kde budou moci fanoušci (včetně Vašich žáků a pedagogů) až do 28.3. 2015 hlasovat pro své favority prostřednictvím Like/To se mi líbí. 3 obrázky s poselstvím, které získají nejvíce Like/To se mi líbí získají vstupné pro celou třídu definovanou v e-mailu zdarma.
Soutěž je určena pro studenty 2. stupně základních škol a studenty středních škol.

 

Web : http://www.grevin-praha.com/cz/zpravy/vyhrajte-vstupne-do-muzea-grevin-pro-celou-tridu-zdarma
Datum vložení : 09.03 11:32 - 2015