Zobrazení dnes: 5657
Zobrazení včera: 15375
Zobrazení 2019: 755211
Zobrazení 2018: 6056823
Zobrazení 2017: 6280215
Zobrazení celkem: 60414634

Vše pro školy

Partnerské projekty

Přihlášení

Jméno :

Heslo :Nainstalujte si flash player.

České muzeum stříbra

   
Firma : České muzeum stříbra
Ulice : Barborská 28
Město : Kutná Hora
Kraj : Středočeský
   
Pobočky :
IČO : 00342246       
   
Telefon: 327 512 159    
 
     
Email : info@cms-kh.cz  
Url : www.cms-kh.cz  
     
Popis činnosti :  
   
  Muzeum s dlouholetou tradicí, bylo založeno Archeologickým spolkem Vocel v roce 1877. Věnuje se regionálním dějinám, historii bývalého Královského horního města Kutné Hory. Zaměřuje se na středověké důlní a mincovní památky, geologii kutnohorské oblasti a numismatiku. Ve svých sbírkách spravuje téměř 185 000 sbírkových předmětů.

Nabízí prohlídky svých stálých expozic v objektech: Hrádek, Kamenný dům a Tylův dům. Všechny expoziční budovy jsou památkově chráněné a zapsané jako architektonická památka I. kategorie.
 
   
  Vzdělávejte se  v muzeu!

Pro školy a zájmové skupiny jsou v Českém muzeu stříbra připraveny rozmanité vzdělávací programy. Naše muzeum nabízí přednášky, komentované i zážitkové prohlídky, interaktivní programy, které mohou zábavnou formou doprovázet školní výuku. Každá expozice je provázena dále pracovním listem, který si mohou vyučující či žáci vyhledat popřípadě zkopírovat z muzejního webu a předem se tak teoreticky připravit na to, co je na trase v muzeu čeká.

Připraveny jsou pracovní listy pro stálou expozici v gotickém Hrádku :

I.okruh „Město stříbra“ – Vás seznámí s geologickým vývojem kutnohorského regionu a s historií Kutné Hory.

II. okruh - „Cesta stříbra“ - během prohlídky se dozvíte, jak se stříbro dobývalo, zpracovávalo a proměňovalo ve stříbrný pražský groš. Před vstupem do stříbrného dolu Vám bude představen původní těžní stroj – trejv ze 16. století, u kterého získáte teoretické znalosti o dobývání stříbra. Poté se proměníte v kutnohorské havíře, obléknete si tzv. perkytli (havířský oděv), ochrannou helmu a obdržíte i nejdůležitější výbavu - svítilnu. Po krátké procházce přes ulici sestoupíte šachtou do stříbrného dolu, který sloužil k dobývání stříbra a mědi od 14. do počátku 16. století.               


 
   
  Pracovní list pro stálou expozici v Kamenném domě:

I. prohlídkový okruh „Královské horní město – měšťanská kultura a život v 17. – 19. století“ - během prohlídky se blíže seznámíte nejen s měšťanskou kulturou v Kutné Hoře, ale i s pozdně gotickou architekturou, kterou můžete obdivovat u Kamenného domu zejména na reliéfním štítu. Vytvořil ho v roce 1490 mistr Briccí.

Pracovní list pro stálou expozici v Tylově domě:

I. prohlídkový okruh „ Život a dílo Josefa Kajetána Tyla“ – v bývalém „Domě u zlatého hřebene“ se 4. února 1808 narodil Josef Kajetán Tyl, spisovatel, dramatik a tvůrce textu české národní hymny „Kde domov můj“. Této významné osobnosti je věnována i zdejší stálá expozice.

Každoročně muzeum připravuje speciální doprovodné programy, které hravě a interaktivně rozšiřují výstavy. V letošním roce to je zejména výstava v Kamenném domě : „Z dějin školství kutnohorského“. Zábavnou formou prostřednictvím praktických dovedností provede žáky celou historií školství v Kutné Hoře. Na výstavě jsou představeny původní lavice i školní pomůcky, každý si může vyzkoušet psaní husím brkem či s pomocí starých učebnic a atlasů vyluštit školní tajenku.


Vyberte si ze široké nabídky a navštivte některou z expozic nebo výstav Českého muzea stříbra v Kutné Hoře, těšíme se na Vás. Jsme připraveni se přizpůsobit Vašim výukovým programům, chceme být součástí Vašeho zážitkového vyučování !!!


FOTOGALERIE

 
 
   
Nabídka od České muzeum stříbra pro děti, rodiče a školy :  

České muzeum stříbra - expozice otevřeny také o svátku 28.9. 2015

Web : www.cms-kh.cz
Email : vavruskova@cms-kh.cz
Datum vložení : 24.09 11:20 - 2015

 

České muzeum stříbra - Pozvánka na novou výstavu ,,Zachráněné pokladyDobrý den,

srdečně Vás zveme na výstavu - Zachráněné poklady. 
Jedná se o reprezentativní výstavu dokumentující péči ČMS o hmotné památky Kutné Hory – prezentaci restaurování některých nejvzácnějších exponátů ze sbírky muzea v posledních 20 letech. Výstavu si můžete prohlédnout v sídle muzea na Hrádku v hodovním sále od 2. října do 29. Listopadu 2015.

Těšíme se na Vaši návštěvu.


S přáním pěkného dne

Mgr. Kateřina Vavrušková
PR pracovník, reg. historik, muzejní pedagog


Web : www.cms-kh.cz
Email : vavruskova@cms-kh.cz
Datum vložení : 24.09 11:13 - 2015

 

České muzeum stříbra

Kutná Hora 3.8. 2015

České muzeum stříbra, p.o. získalo čtvrté ocenění od návštěvníků portálu TripAdvisor. Již čtvrté ocenění získalo České muzeum stříbra za své služby v cestovním ruchu od návštěvníků celosvětového portálu TripAdvisor, tentokrát Certifikát výjimečnosti za rok 2015. 
Stránky www.tripadvisor.com získávají stále na popularitě. Proč také ne, vždyť na těchto stránkách si můžete nalézt důležité recenze světových hotelů, objednat si letenky, zjistíte, která restaurace stojí za návštěvu, či která atrakce nebo památka je oblíbená mezi návštěvníky. Web TripAdvisor předává toto ocenění jménem cestovatelů z celého světa již pět let. Návštěvníci webu hodnotili v letošním roce České muzeum stříbra jako jedno z nejlepších zařízení v odvětví turistického ruchu.

Za ČMS sdělila: Mgr. Kateřina Vavrušková (PR pracovník, historik, muz. pedagog)
Web : www.cms-kh.cz
Email : vavruskova@cms-kh.cz
Datum vložení : 12.08 13:08 - 2015

 

České muzeum stříbra - Pozvánka na XXIV. Královské stříbření Kutné Hory 20. a 21. června 2015


Stříbrná Kutná Hora, z.s. ve spolupráci s Českým muzeem stříbra, p.o. Vás srdečně zve na XXIV. Královské stříbření Kutné Hory.

Ve městě, které právě letos slaví 20. výročí svého zápisu na seznam světových kulturních památek UNESCO, v Kutné Hoře, již po 24 otevře brány času slavnost Královské stříbření. Do roku 1395, přesně 600 let zpět od doby právě tohoto zápisu, se vrátí české královské horní město. Připomene si opět staré hornické tradice i dobu vrcholu své slávy a prosperity. Celé okolí chrámu sv. Barbory, gotické uličky i královské sídlo v mincovně ve Vlašském dvoře opět ožije fiktivním příběhem příjezdu a vzácné přítomnosti českého a římského krále Václava IV. Nad městem se nese hlahol zvonů a fanfáry, král se svou chotí Žofií přijíždí! Bohatí a hrdí horníci jej vítají, otevírá se jarmark a řemeslný trh, do města se sjíždí rytířstvo, dychtivé zúčastnit se turnajových klání i magických dvorských slavností a hodování. Gotická hudba láká k tanci a veselí, neboť každodenní pracovní rytmus v dolech i mincovně se zastavil. Bubny duní v klenbách chrámu, budovaného samotnými horníky, když král s královnou, dvořanstvem, kutnohorským patriciátem i lidem přicházejí na slavnou nedělní „Stříbrnou mši“. Slavná historie stříbrného města vychází do ulic. 

Přijďte uvítat s námi Václava IV. s jeho chotí královnou Žofií, vraťte se na okamžik o 600 let zpátky. Těšíme se na Vaši návštěvu  v roce 1395!

S přáním pěkného dne

Mgr. Kateřina Vavrušková
PR pracovník, reg. historik, muzejní pedagogPROGRAM NA SOBOTU 20.6. 2015 >>>

PROGRAM NA NEDĚLI 20.6. 2015 >>>

Web : www.cms-kh.cz
Email : vavruskova@cms-kh.cz
Datum vložení : 04.06 10:12 - 2015

 

České muzeum stříbra - XI. Muzejní noc - pozvánka

 

Dobrý den,

přijměte pozvánku na dnešní Kutnohorskou Muzejní noc, která se odehraje v objektech Hrádek, kde bude zahájena v  20.00 s šermířským vystoupením skupiny Novus Origo, otevřen bude I. okruh „Město stříbra“ spolu s výstavami: „Jan Hus roku 1415 a  600 let poté“ (výstavou vás provede sám Mistr Jan Hus a do husitské školy Vás zavede Anežka ze Štítného),  Otakar Schindler „Návrhy scén a kostýmů“. Ve 22.00 se můžete těšit na ohňovou show. Dále bude otevřen Tylův dům se stálými expozicemi „Život a dílo J. K. Tyla“, „Kutnohorské podzemí a jeho průzkum“ včetně výstavy Obrázky z hor – které Vám představí Filip Rejman a Fotografie přírody Tomáš Vlasák.  Dále v rámci Muzejní noci budou otevřeny objekty: Spolkový dům, GASK, Muzeum Kostek, Galérie Felixe Jeneweina, Muzeum Alchymistická dílna, Vlašský dvůr, Muzeum Odhalení tajemné tváře, Muzeum Tabáku a konvent.

Těšíme se na Vaši noční návštěvu.

S přáním pěkného dne

Mgr. Kateřina Vavrušková
PR pracovník, reg. historik, muzejní pedagog


Web : www.cms-kh.cz
Email : vavruskova@cms-kh.cz
Datum vložení : 15.05 14:23 - 2015

 

České muzeum stříbra


Dobrý den,

České muzeum stříbra Vás srdečně zve na novou výstavu „Čaj a káva radost dává“, kterou si můžete prohlédnout  v Kamenném domě v Kutné Hoře od 1. dubna do 29. listopadu, ve dnech úterý – neděle od 9.00 do 17.00. Výstavu uspořádalo České muzeum stříbra, p.o. ve spolupráci s Dobrou čajovnou Kutná Hora, Muzeem kávy v Praze a Kávovinami a.s. Pardubice. Během roku budou výstavu provázet i doprovodné programy s ochutnávkou čaje či kávy. Již nyní  však můžeme nabídnout interaktivní program školám, při kterém se  žáci zábavnou formou dozvědí o historii, pěstování, zpracování různých druhů čaje, kávy a káv. náhražek.  Pro školy jsme připravili pracovní listy a dále i praktické zábavné kvízy. Pracovní listy budou umístěny  na našem webu: http://www.cms-kh.cz/nabidka-pro-skoly.

Budeme se těšit na Vaši návštěvu, přijďte si zavzpomínat na časy, kdy Vám třeba babička vařila cikorku.

 

S přáním pěkného dne

Mgr. Kateřina Vavrušková
PR pracovník, reg. historik, muzejní pedagogPracovní list ke stažení a vytištění zde>>>

Pracovní list pro nejmenší ke stažení a vytištění zde >>>Web : www.cms-kh.cz
Email : vavruskova@cms-kh.cz
Datum vložení : 13.04 12:30 - 2015

 

České muzeum stříbra - Akce na duben 2015

Web : www.cms-kh.cz
Email : vavruskova@cms-kh.cz
Datum vložení : 24.03 10:22 - 2015

 

České muzeum stříbra - Nový interaktivní program pro školy - Havířský test


Dobrý den,

přináším novou nabídku školního programu "Havířský test", který nabízíme žákům MŠ i ZŠ. Žáci se zábavnou formou dozví, jak se kdysi dobývalo a zpracovávalo stříbro, co vše zažíval kdysi středověký havíř. Program se odehrává v areálu Hrádku -hlavní budovy Českého muzea stříbra v tzv. Havířské osadě. Tento program lze zařadit do výuky dějepisu, vlastivědy, trvá 45 minut a stojí 15,-Kč.

Přihlášky přijímá muzejní lektorka Mgr. Kateřina Vavrušková,
e-mail: vavruskova@cms-kh.cz, tel 739 717 325.
 


S přáním pěkného dne
Mgr. Kateřina Vavrušková (PR pracovník, reg. historik, muzejní pedagog)

České muzeum stříbra, příspěvková organizace
Barborská 28
284 01 Kutná Hora
mob. + 420 739 717 325,
vavruskova@cms-kh.cz


Web : www.cms-kh.cz
Email : vavruskova@cms-kh.cz
Datum vložení : 17.09 09:06 - 2014

 

České muzeum stříbra - tisková zpráva


Dobrý den,

dovolujeme si Vás informovat o průběhu Evropských kulturních dnů v Českém muzeu stříbra, které se i přes sobotní déšť opět vydařily. Zvláštní poděkování patří smíšenému pěveckému sboru CANTICA, který oživil sobotní večer na Hrádku svým koncertem. Bližší informace naleznete v dokumentu ke stažení.

EHD 2014 v ČMS ke stažení zde:
 S přáním pěkného dne Mgr. Kateřina Vavrušková
(PR pracovník, reg. historik, muzejní pedagog)

České muzeum stříbra, příspěvková organizace
Barborská 28
284 01 Kutná Hora
mob. + 420 739 717 325,
vavruskova@cms-kh.cz


Web : www.cms-kh.cz
Email : objednavky@cms-kh.cz
Datum vložení : 10.09 10:52 - 2014

 

ČMS - Pozvánka na Královské Stříbření Kutné Hory 21. - 22.6. 2014


PROGRAM NA KRÁLOVSKÉ STŘÍBŘENÍ KUTNÉ HORY ZDE>>>
Web : www.cms-kh.cz
Email : objednavky@cms-kh.cz
Datum vložení : 10.06 13:39 - 2014

 

České muzeum stříbra - Akce na červen 2014
Web : www.cms-kh.cz
Email : objednavky@cms-kh.cz
Datum vložení : 10.06 13:38 - 2014

 

ČMS - Interaktivní program pro školy - Za tajemstvím verpánku

Web : www.cms-kh.cz
Email : vavruskova@cms-kh.cz
Datum vložení : 16.05 10:55 - 2014

 

Koncert studentů Konzervatoře Pardubice - Katedrála Sedlec v Kutné Hoře


Vážení,

kdo můžete, přijďte na koncert studentů Konzervatoře Pardubice,
který se uskuteční 17. května 2014 v 19.30 v katedrále v Sedlci.
Jste srdečně zváni.

S přáním pěkného dne Mgr. Kateřina Vavrušková (PR pracovník, reg. historik, muzejní pedagog)
České muzeum stříbra, příspěvková organizace
Barborská 28
284 01 Kutná Hora
mob. + 420 739 717 325,
vavruskova@cms-kh.cz


Web : www.cms-kh.cz
Email : vavruskova@cms-kh.cz
Datum vložení : 14.05 13:50 - 2014

 

Prezentace ČMS v Praze

13.5.2014 v Kutné Hoře

Tisková zpráva - prezentace Českého muzea stříbra, p.o. v Praze


Dne 9. května se České muzeum stříbra účastnilo prezentace Kutné Hory v  informačním centru agentury CzechTourism na Staroměstském náměstí v Praze. Pobočky agentury poskytují v místě svého působení úplný informační servis o všech regionech v České republice. Dále agentura CzechTourism nabízí možnost prezentace jednotlivým turistickým destinacím ve svých informačních centrech. Tuto nabídku přijali i zástupci památkových objektů z Kutné Hory pod záštitou Průvodcovské služby Kutná Hora s.r.o. , která „Dny Kutné Hory“ v Praze zrealizovala již poněkolikáté. Návštěvníci kteří zavítali do Prahy, se tak zároveň mohli dozvědět i o turistických zajímavostech, které nabízí Kutná Hora. Někteří – obzvláště turisté z daleka - objevili nový a jistě zajímavý tip na příští výlet.


Za ČMS sdělila Kateřina Vavrušková (PR pracovník)Web : www.cms-kh.cz
Email : objednavky@cms-kh.cz
Datum vložení : 14.05 13:38 - 2014

 

Noc literatury 2014 - České muzeum stříbra v Kutné Hoře


Srdečně Vás zveme na:


Web : www.cms-kh.cz
Email : objednavky@cms-kh.cz
Datum vložení : 06.05 12:57 - 2014

 

Školní programy 2014 v Českém muzeu stříbra, p.o. v Kutné Hoře

Dobrý den,

dovoluji si Vás pozvat na školní programy, které jsme připravili v našem muzeu pro tento rok. Veškeré dotazy, přihlášky a jiné informace Vám zodpovím na následujícím e-mailu či telefonu.
Budu se těšit na Vaši návštěvu.
 
S přáním pěkného dne Mgr. Kateřina Vavrušková (PR pracovník, reg. historik, muzejní pedagog)
České muzeum stříbra, příspěvková organizace
Barborská 28
284 01 Kutná Hora
mob. + 420 739 717 325,
vavruskova@cms-kh.cz

Každoročně nabízíme školám poradenství na studijních projektech zdarma.


Web : www.cms-kh.cz
Email : info@cms-kh.cz; objednavky@cms-kh.cz
Datum vložení : 18.02 09:35 - 2014

 

České muzeum stříbra - Nabídka služeb a akcí 2014

České muzeum stříbra, p.o. si Vás dovoluje seznámit se svými akcemi v roce 2014.
Těšíme se na Vaši návštěvu!Mgr. Kateřina Vavrušková (PR pracovník, reg. historik, muzejní pedagog)
České muzeum stříbra, příspěvková organizace
Barborská 28
284 01 Kutná Hora
mob. + 420 739 717 325,
vavruskova@cms-kh.cz


Web : www.cms-kh.cz
Email : info@cms-kh.cz; objednavky@cms-kh.cz
Datum vložení : 29.01 09:41 - 2014

 

Prosinec - Vánoce 2013 v Českém muzeu stříbra v Kutné Hoře


Web : www.cms-kh.cz
Email : info@cms-kh.cz; objednavky@cms-kh.cz
Datum vložení : 20.11 14:34 - 2013

 

České muzeum stříbra - Výroční koncert USPS TYLWeb : www.cms-kh.cz
Email : objednavky@cms-kh.cz
Datum vložení : 15.10 14:47 - 2013

 

České muzeum stříbra

Web : www.cms-kh.cz
Email : objednavky@cms-kh.cz
Datum vložení : 18.09 14:03 - 2013

 

České muzeum stříbra

Web : www.cms-kh.cz
Email : objednavky@cms-kh.cz
Datum vložení : 10.09 13:53 - 2013

 

České muzeum stříbra - Interaktivní programy pro školy 2013 - 2014


Web : www.cms-kh.cz
Email : objednavky@cms-kh.cz
Datum vložení : 21.08 14:02 - 2013

 

České muzeum stříbra

Web : www.cms-kh.cz
Email : objednavky@cms-kh.cz
Datum vložení : 13.08 14:53 - 2013

 

České muzeum stříbra - Akce červen 2013
Web : www.cms-kh.cz
Email : objednavky@cms-kh.cz
Datum vložení : 30.05 14:38 - 2013

 

České muzeum stříbra - "Spolkový život a osobnosti Kutné Hory v 19. století"Web : www.cms-kh.cz
Email : objednavky@cms-kh.cz
Datum vložení : 17.05 14:50 - 2013

 

České muzeum stříbra - Kutnohorská muzejní noc


Web : www.cms-kh.cz
Email : objednavky@cms-kh.cz
Datum vložení : 09.05 13:05 - 2013

 

České muzeum stříbra - koncert v sobotu 20. dubna na Kaňku v kostele sv. Vavřince


Srdečně Vás všechny zveme na Koncert duchovní hudby, který se koná v sobotu 20. dubna na Kaňku v kostele sv. Vavřince v Kutné Hoře – výtěžek koncertu bude věnován na opravu varhan v kostele sv. Vavřince na Kaňku.

Web : www.cms-kh.cz
Email : objednavky@cms-kh.cz
Datum vložení : 08.04 08:52 - 2013

 

České muzeum stříbra v Kutné Hoře - Mezinárodní den památek a historických sídel

Web : www.cms-kh.cz
Email : objednavky@cms-kh.cz
Datum vložení : 05.04 12:47 - 2013

 

České muzeum stříbra v Kutné Hoře - Nabídka Interaktivních programů 2013


Web : www.cms-kh.cz
Email : objednavky@cms-kh.cz
Datum vložení : 05.04 12:38 - 2013

 

České muzeum stříbra - program na duben 2013


Web : www.cms-kh.cz
Email : objednavky@cms-kh.cz
Datum vložení : 11.03 15:15 - 2013

 

České muzeum Stříbra v Kutné Hoře - Interaktnivní programy pro školy 2013

Milé školy, milí pedagogové,

přinášíme Vám nabídku interaktivních programů pro sezónu 2013, které můžete zařadit do svého vyučování. Naše muzeum Vás srdečně zve do svých stálých expozic na Hrádek, Kamenný a Tylův dům, kde můžete realizovat své vyučování za doprovodu našich odborných pracovníků. Nabízíme Vám doprovodné programy k výstavám, ke stálým expozicím, komentované prohlídky a přednášky. Podrobné informace naleznete v přílohách. Jsme připraveni Vám program upravit dle Vašich požadavků. Zároveň nabízíme bezplatnou poradenskou činnost či spolupráci na Vašich projektech. Těšíme se na Vaši návštěvu i případné dotazy, které můžete posílat mně, jako nové stávající muzejní lektorce.

S přáním pěkného dne Mgr. Kateřina Vavrušková (PR pracovník, reg. historik, muzejní pedagog)
 
České muzeum stříbra, příspěvková organizace
Barborská 28
284 01  Kutná Hora 

739 717 325, vavruskova@sms-kh.czWeb : www.cms-kh.cz
Email : vavruskova@sms-kh.cz
Datum vložení : 04.02 09:29 - 2013

 

České muzeum stříbra
Web : www.cms-kh.cz
Email : objednavky@cms-kh.cz
Datum vložení : 03.12 14:20 - 2012

 

České muzeum stříbra - adventní setkání pěveckých sborůWeb : www.cms-kh.cz
Email : objednavky@cms-kh.cz
Datum vložení : 06.11 14:54 - 2012

 

České muzeum stříbra - Pozvánka na výstavu ke 150. výročí založení Sokola v K.H.Web : www.cms-kh.cz
Email : objednavky@cms-kh.cz
Datum vložení : 06.11 14:51 - 2012

 

České muzeum stříbra - nabídka programů na listopad 2012Web : www.cms-kh.cz
Email : objednavky@cms-kh.cz
Datum vložení : 02.11 10:04 - 2012

 

České muzeum stříbra - Koncert duchovní hudby ke svátku Všech svatých


Web : www.cms-kh.cz
Email : objednavky@cms-kh.cz
Datum vložení : 02.11 09:59 - 2012

 

České muzeum stříbra - PozvánkaWeb : www.cms-kh.cz
Email : objednavky@cms-kh.cz
Datum vložení : 05.10 08:41 - 2012

 

České muzeum stříbraWeb : www.cms-kh.cz
Email : info@cms-kh.cz
Datum vložení : 21.09 13:25 - 2012

 

České muzeum stříbra - nabídka programů na září 2012

Web : www.cms-kh.cz
Email : objednavky@cms-kh.cz
Datum vložení : 27.08 13:19 - 2012

 

České muzeum stříbra

PRO ZOBRAZENÍ NABÍDKY V PLNÉ VELIKOSTI KLIKNĚTE NA OBRÁZEK

Web : www.cms-kh.cz
Email : objednavky@cms-kh.cz
Datum vložení : 13.07 14:50 - 2012

 

České muzeum stříbra

Web : www.cms-kh.cz
Email : objednavky@cms-kh.cz
Datum vložení : 27.06 14:30 - 2012

 

České muzeum stříbra

Web : www.cms-kh.cz
Email : info@cms-kh.cz; objednavky@cms-kh.cz
Datum vložení : 22.06 15:15 - 2012