Zobrazení 2021: 3186321
Zobrazení 2020: 5905851
Zobrazení 2019: 6346746

Nainstalujte si flash player.

Stezka korunami stromů Krkonoše

Firma : Stezka korunami stromů Krkonoše
Ulice : Krkonošská ev.č. 325
Město : Janské Lázně
Kraj : více regionů

Pobočky :
IČO : 04448618        DIČ : CZ04448618

Email : info@stezkakrkonose.cz
Url : www.stezkakrkonose.cz

Popis činnosti :

Stezka korunami stromů se nachází v srdci majestátních lesů Krkonošského národního parku.

Ukážeme vám, v čem je příroda Krkonoš jedinečná. Společně s námi poznáte zdejší krásné lesy doslova od kořenů až po jejich koruny. Stanete se součástí lesního života a poznáte řadu živočichů i rostlin, které nenajdete nikde jinde.

Zcela vás uchvátí výhled ze 45 metrů vysoké věže, díky kterému budete mít nadosah ruky lesní mohykány, z nichž některé jsou staré přes 150 let. Zavítáte i do unikátního naučného centra, které se nachází v podzemí dřevěné rozhledny a představuje spletitý kořenový systém stromů.

Pokud dáváte přednost samostudiu, jistě využijete velké množství infotabulek, které můžete nerušeně studovat na třech zastaveních, nacházejících se na horizontálním chodníku.

Potěšíme vás výtečným občerstvením, vycházejícím ze specifik místní kuchyně. Myslíme na řidiče, seniory, nejmenší návštěvníky Krkonoš i školky a školy. Pro skupiny se nabízí i možnost průvodce – pracovníka Krkonošského národního parku.

Nabídka od Stezka korunami stromů Krkonoše pro děti, rodiče a školy :

Stezka korunami stromů Krkonoše - učebna pod širým nebem

rádi bychom vás a vaše žáky pozvali na Stezku korunami stromů Krkonoše v Janských Lázních.

Až do konce roku 2021 vám nabízíme odborného průvodce ze Správy Krkonošského národního parku zcela zdarma.

Exkurze na naší Stezce spolu s odborným průvodcem navíc splňuje podmínky, kdy je možné čerpat dotaci z MŠMT na základě některé z výzev – Šablony a Spolu po covidu.

Stezka korunami stromů Krkonoše
lesní terénní praktikum pro základky

I když Stezka korunami stromů Krkonoše vypadá jako lákadlo pro turisty, je také nenahraditelnou výukovou pomůckou pro základní školy. Dostane totiž žáky doslova z „šedé“ teorie ve třídě do „zeleného“ stromu života. V době, kdy většinu smrkových lesů střední Evropy devastuje kůrovec, jsou lesy kolem Stezky jako dobrý modelový příklad toho, co udělá kůrovec v „pěkném“ lese a jak se kůrovci lze účinně bránit. Les kolem Stezky je „pěkný“ protože není smrkovou monokulturou, roste v něm několik generací stromů a je v něm mrtvé dřevo. Stezka tak umožní žákům vidět na vlastní oči klíčové vztahy v lesním ekosystému. Jednoduchá a tím jedinečná pedologická expozice pro nepedology v základech věže vysvětluje základní atributy půdy a odpovídá na otázky: kdy je půda živá, proč jsou breberky v půdě slepé a kde se berou v půdě živiny. Běžný návštěvník (ani žák základky) není ubit mnoha nestravitelnými informacemi a nedozví se mnoho. To, co si ale odnese, je to v ekologii opravdu důležité.

Praktické poznámky pro učitele

·         Do konce roku 2021 vám nabízíme průvodce zdarma (nutné předem objednat na sksk.pruvodci@krnap.cz).

Ce    Cena: 170,- Kč/žáci do 14 let, 220,- Kč/studenti od 15 let

·         Na 25 platících žáků dostanete 2 vstupenky zdarma.

·         K dispozici jsou pracovní listy s tajenkou, kterou žáci získají, pokud se budou na Stezce věnovat informačním tabulím. Pracovní listy obdržíte na pokladně.

·         Návštěva Stezky doplňuje vzdělávací oblast Člověk a příroda – 5.6.3 Přírodopis (např. Význam rostlin a jejich ochrana, Základy ekologie, Praktické poznávání přírody, Životní prostředí atd).

·         Možnost zvýhodněného obědového menu v naší restauraci.

Web : www.stezkakrkonose.cz
Email : info@stezkakrkonose.cz