Zobrazení dnes: 10284
Zobrazení včera: 19959
Zobrazení 2024: 2486466
Zobrazení 2023: 5266082
Zobrazení 2022: 5508850
Zobrazení 2021: 5624594
Zobrazení 2020: 5905851
Zobrazení celkem: 78010368

Vše pro školy

Partnerské projekty

Přihlášení

Jméno :

Heslo :Pro školy - oslovte školy, nabídněte svoje produkty a služby            ZPĚT

     
Firma : Mysteria Pragensia
Ulice : Mostecká 18
Město : Praha 1
Telefon : 725 952 652

Jedinečná alchymistická show Oživlá laboratoř - Muzeum alchymistů Prah

Vážení,

mají vaši žáci, či studenti pocit, že je chemie nudná? Přiveďte je k nám a my jim na její předchůdkyni - alchymii ukážeme jak poutavá dokáže být. Naši dva popletení alchymisté předvedou několik efektních pokusů, které obalí do spousty zábavného povídání o alchymii, době Rudolfa II a zkrátka o všem co jim právě přijde na mysl.
Představení je z části improvizované a tak se bez problému přizpůsobí věku diváků od těch, kteří přicházejí s chemií do styku poprvé, až po ty, kteří ji absolvují jž několikátým rokem.
Představení doporučujeme kombinovat též s komentovanou prohlídkou Muzea alchymistů a mágů staré Prahy.

Rezervujte si svůj termín včas na 724 028 152, nebo 725 952 652


Web : www.muzeumalchymistu.cz
Datum vložení : 10.09 13:20 - 2019

 

Po stopách starých pověstí českých

Kam jinam se vypravit za starými pověstmi českými, než na Vyšehrad. A s kým jiným, než s kronikářem. Kostýmovaná postava provede Vaše žáky Vyšehradem, kde si nebudeme povídat ani tak o historii, jako spíše o mytologii. Průvodce bude vyprávět ty nejslavnější staré pověsti české, ale také místní pověsti vyšehradské. Možné je též domluvit setkání s oživlými postavami (herci), jakými jsou Praotec Čech, kněžna Libuše, kouzelník Žito a nebo Čert od čertových sloupů, či sám Vojvoda českých vodníků. K procházce máme připraven i hravý pracovní list s nímž se k pověstem a procházce samotné můžete vracet i později ve škole. Rezervujte se telefonicky na 724 028 152, 725 952 652, nebo emailem na mysteriapragensia@gmail.com

Web : www.muzeumpovesti.cz
Email : mysteriapragensia@gmail.com
Datum vložení : 10.09 13:19 - 2019

 

Oživlá laboratoř

Oživlá laboratoř - Alchymická škola volá


Máte pocit, že Vaše žáky a studenty chemie moc nebaví? Třeba ji potřebují jen oživot pár pokusy, které ve školních podmínkách nemůžete dělat. Přiveďte je tedy na naši alchymistickou show a věřte, že kouzlu chemie - byť pod rouškou alchymie, doslova propadnou. Několik efektních pokusů je doplněno spoustou zábavy,a le i informací o době Rudolfínské, historii alchymie atp. Představení hrajeme v alchymistickém sklepě a doporučujeme jej spojit s návštěvou Muzea alchymistů a mágů staré Prahy. Obojí najdete na Jánském vršku 8, Praha 1. 

Zájemci volejte: 725 952 652 nbeo pište na mysteriapragensia@gmail.com

 

Web : www.muzeumalchymistu.cz
Datum vložení : 10.09 13:17 - 2019

 

Muzeum pražských pověstí a strašidel - zaměření na literaturu

Muzeum pražských pověstí a strašidel přibližuje návštěvníkům poetiku i šíři pražských pověstí. Ty jsou nedílnou součástí naší národní kultury a především literatury. Proto nabízíme školním skupinám vedle běžné komentované prohlídky muzea též prohlídku se zaměřením na literaturu. K prohlídce jsou připraveny též pracovní listy, které pomohou získané vědomosti lépe uložit do paměti. Na prohlídku se prosím rezervujte na tel: 724 028 152.

Web : www.muzeumpovesti.cz
Datum vložení : 10.09 13:16 - 2019

 

Parníkem s vodníkem

Zpestřete si konec školního roku stylovou plavbou po Vltavě. Během hodiny proplujeme nejkrásnější místa Prahy. Vyplouváme od Čechova mostu, pod Karlovým Mostem pod jez s vyhlídkou na N8rodní divadlo, Pražský hrad atd. Poté plujeme až dolů ke štvanici, dke míjíme například Anežský klášter a mnohé objekty Starého města. Po celou dobu pka na palubě náš vodník vypráví pověsti o místech která jsou v dohledu i o tomco se děje pod hladinou. K plavbě lze přiobjednat též návštěva Muzea pražských pověstí a strašidel se slevou. 


Objednávejte na 724 028 152 nebo 725 952 652, či emailem mysteriapragensia@gmail.com

 


Web : www.muzeumpovesti.cz
Email : mysteriapragensia@gmail.com
Datum vložení : 02.05 12:34 - 2019

 

Se slevou do muzea a na vycházku

Muzeum pražských pověstí a strašidel i Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy můžete v květnu navštívit s 20% slevou. Stačí jen při objednávce říci heslo "Genius loci" a sleva je vaše. Můžete ji navíc uplatnit i na vycházku za pověstmi do ulic Prahy, či na vycházku po stopách alchymistů Hradem i podhradím. Tyto školami hojně využívané vycházky jsou ideálně spojitelné s návštěvou muzeí. A co Vás v muzeu čeká? Kostýmovaný průvodce, který vás zasvětí jak do poetiky a humoru pražských pověstí, tak do tajemného světa Rudolfínských alchymistů. V obou muzeích máme připravené pracovní listy, poutavý výklad trvající jednu hodinu a mnoho zajímavých možností doprovodného programu. Stačí se podívat na naše stránky a doslova "na klíč" si skombinovat ten nejlepší program pro vás. A to vše s květnovou slevou 20% při vyřčení hesla "Genius loci". Objednávat lze na telefonu 724 028 152, 725 952 652 či emailem: mysteriapragensia@gmail.com


Muzem alchymistů - půdní laboratoř


Web : www.muzeumpovesti.cz
Email : mysteriapragensia@gmail.com
Datum vložení : 28.04 18:12 - 2019

 

Muzea v květnu se slevou

Muzeum pražských pověstí a strašidel i Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy je v květnu pro školy o 20% levnější. Stačí jen při rezervaci říct nebo napsat heslo "GENIUS LOCI" a sleva je Vaše. 


Muzeum pražských pověstí a strašidel představuje ve své interaktivní expozici bohatý svět pražských pověstí. Školní skupiny automaticky dostávají průvodce v kostýmu, který během hodinové prohlídky vypráví pověsti. Navíc lze objednat též hodinovou vycházku po Malé Straně či Hradčanech, při které opět průvodce vypráví pověsti, tentokrát však přímo v místech, kde se odehrály. 

Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy je v domě kde žil Edward Kelley a ta se věnuje především době Rudolfínské. I zde vás zasvěcený průvodce provede, seznámí s dobou Rudolfa II. ale i se zajímavostmi spojenými s Karlem IV. Připomene legendy o Faustovi, kouzelníku Žitovi a samozřejmě provede půdní laboratoří Edwarda Kelleyho. 

Rezervovat se můžete na telefonu 724 028 152 nebo 725 952 652 a nezapomeňte zmínit heslo "GENIUS LOCI." 

Web : www.mysteriapragensia.cz
Email : mysteriapragensia@gmail.com
Datum vložení : 10.04 10:32 - 2019

 

Muzeum pověstí a strašidel s vycházkou

Muzeum pražských pověstí a strašidel přibližuje zábavnou formou nejznámější pražské pověsti i jejich strašidla. Objednaná školní skupina dostává automaticky kostýmovaného průvodce, který během jedné hodiny třídu muzeem provede a vypráví pověsti. Velmi oblíbenou kombinací pro školní skupiny pak je muzeum + hodinová vycházka. Na ní vás opět kostýmovaný průvodce vede uličkami Malé Strany a vypráví pověsti přímo v místě, kde se odehrály. Na vycházku pak lze objednat i živá strašidla - herce, kteří dětem zážitek umocní. Do muzea se nebojte vzít děti všech věků, od mateřinek po středoškoláky. Každému věku umí naši průvodci přizpůsobiot výklad. 


Web : www.mysteriapragensia.cz
Email : mysteriapragensia@gmail.com
Datum vložení : 27.03 23:11 - 2019

 

Muzeum pražských pověstí a strašidel pro školy

Muzeum ve své expozici hravě a v duchu poetiky a humoru pražských pověstí přibližuje dětem tuto významnou součást české literatury, vázanou mnohdy též na významné okamžiky českých dějin. Muzeum má dvě části – interaktivní přízemní část a podzemní uličku duchů. Objednané skupiny automaticky dostávají průvodce v kostýmu, který dětem během hodinové prohlídky vypráví pověsti. Možné je objednat prohlídku s větším zaměřením na literaturu, nebo na historii. K dispozici jsou též pracovní listy. Návštěvu muzea lze obohatit též o hodinovou, či dvouhodinovou vycházku ulicemi Malé Strany s vyprávěním pověstí přímo v místech s nimi spjatých. Možné je též objednat živá strašidla, tematické soutěže a rovněž připojit návštěvu Muzea alchymistů a mágů staré Prahy. Mimopražským, ale i pražských školám pak nabízíme i stravování za přijatelnou cenu v alchymistické kavárně Kellyxír. Nabízíme též pohádky inspirované pražskými pověstmi – Čert prý nikdy nespí, a Vodník pan Pivoda vypráví.  Obě pohádky můžeme zahrát u nás, i u Vás.

Mostecká 18, Praha 1

Otevřeno denně 10:00 - 22:00 Pro školní skupiny lze otevřít i dříve.

 

Web : www.muzeumpovesti.cz
Email : mysteriapragensia@gmail.com
Datum vložení : 25.01 13:58 - 2019

 


Novinky, aktuality

Tvorba www prezentace pro Vaši školu


Datum : 21.02 10:19 - 2024

Nabídka pro školy

Dozvíte se více o ..

Nahlédněte do našich odkazů a dozvíte se více o portálech: Mateřské školy, Základní školy , Střední školy , Volná místa ve školství , + kompletní nabídka pro školy - vše pro školy. .

 

Napište nám rádi Vám pomůžeme s nastavením Vašeho zápisu.

Nabídka tvorby www

Tvoříme i samostatně weby. Ceny zde...