Zobrazení 2024: 5483481

Telefon: +420 774 83 83 38      Mobil: +420 607 86 99 94

Email : kralsumavy@centrum.cz
Url : www.kralsumavy-er.cz

Rekreační středisko "U Krále Šumavy" se nachází v centru horského městečka Železná Ruda.
Jeho nadmořská výška je 754 m.n.m a leží téměř na hranicích s Německem v Národním parku a CHKO Šumava.

Středisko nabízí 24 pokojů od 2lůžkových až po 5lůžkové s celkovou kapacitou 90 lůžek a celeročním provozem. Dále je ubytovaným k dispozici společné sociální zařízení, velká společenská místnost pro 60 osob s televizí a satelitem, stolní tenis, fotbálek a vybavená kuchyňka na vaření. Po domluvě je možné zajistit ubytování s plnozu penzí.

Vhodné pro školy v přírodě, lyžařské výcviky, zdravotní pobyty, rodinné oslavy, ale i levnou kvalitní dovolenou.

Železná Ruda v zimě:

Sjezdové tratě

Železnorudsko se pyšní hned 3 skiareály Belveder, Nad nádražím a Skiareálem Samoty. Lyžování v Rudě je určeno především pro středně zdatné lyžaře, děti a úplné začátečníky. Obtížnost sjezdových tratí je lehká nebo středně těžká. Samozřejmostí skiareálů jsou kompletní služby jako půjčovna vybavení, servis, dětské lyžařské hřiště s baby vlekem, večerní lyžování, umělé zasněžování, snowpark, snowtubing se samostatným vlekem.

Běžecké okruhy

V okolí na Vás čeká přibližně 100 km upravených běžeckých stop, které vedou v okolí Železné Rudy nebo v Německu.

Železná Ruda v létě:

V letním období mohou návštěvníci Železné Rudy a jejího okolí obdivovat panenskou přírodu a historické památky. Největším lákadlem jsou bezesporu šumavská jezera, která se nachází opravdu nedaleko. Černé i Čertovo jezero stihnete navštívit za jeden den. Další jezera a to Prášilské a malé jezírko Laka jsou také blízsko.

Přímo v Rudě stojí za návštěvu chrám Panny Marie Pomocné nebo zámeček, kde můžete shlédnout expozice v Motomuzeu nebo expozici loutek.

V parném létě můžete využít přírodní koupaliště v Rudě nebo několik bazénů ve Zwieslu 17 km vzdáleném. V centru Rudy se nachází několik restaurací, barů a obchodů.

Dále lze využít lanové centrum, bowling, motokáry a nově otevřený HARAKIRI BIKE PARK na Samotách.

Černé jezero >>               Čertovo jezero >>               Rozhledna Poledník >>

Bavorská Rozhledna >>       Bike park Špičák >>

Rezervace, ceník:

Vzhledem k velkému zájmu o ubytování v našem hotelu, doporučujeme využít rezervace pokojů s dostatečným předstihem. Své místo tak budete mít u nás jisté. Neustále přizpůsobujeme naše ceny, abychom Vám vždy nabízeli ty nejvýhodnější podmínky. Náš personál Vám ochotně sdělí aktuální platné ceny a také Vám pomohou s Vaší rezervací tak, aby splňovala Vaše požadavky!

ceník 2012/2013

rezervační formulář

Nabídka od Rekreační Středisko U Krále Šumavy pro děti, rodiče a školy :