Zobrazení dnes: 30
Zobrazení včera: 39408
Zobrazení 2024: 3550800
Zobrazení 2023: 5266082
Zobrazení 2022: 5508850
Zobrazení 2021: 5624594
Zobrazení 2020: 5905851
Zobrazení celkem: 78365146

Vše pro školy

Partnerské projekty

Přihlášení

Jméno :

Heslo :Akce škol

Základní škola speciální

       Základní škola speciální otevírá v září 2010 dvouletou praktickou školu – Lyceum. Škola je určena absolventům základních škol praktických a speciálních nebo žákům, kteří absolvovali základní vzdělávání formou individuální integrace v základních školách.

Pro 1. ročník  přijímáme osm studentů, pro zájemce více na stránkách http://www.skolaroos.cz/ nebo na telefonních číslech 233 321 054,  224 322 147, 724 219 334, 724 219 335.

Zápis žáků stále probíhá! 

 

Region : Praha
Telefon : 224322147
Email : info@skolaroos.cz
Datum vložení : 26.03 11:58 - 2010

 

Domácí úkoly, referáty i diplomky si studenti kupují na internetu - zdroj Novinky.cz

Máte doma středoškoláka, který má úkoly do školy vždy na výbornou? A to přesto, že pravidelně navštěvuje diskotéky či se s velkou pílí věnuje odpoledne a po večerech pochůzkám s partičkami kamarádů? Váš „génius“ může rodinu i školu pěkně tahat za nos.Místo svědomité přípravy krmí z kapesného internetové firmy nabízející za úplatu zpracování domácích úkolů či čtenářských deníků.

„Nabízíme jedinečnou službu pro žáky základních a středních škol,“ chlubí se web Úkoly za Tebe s tím, že jde o zakázkové vypracování domácích úkolů či referátů z matematiky, fyziky, přírodopisu, zeměpisu, dějepisu a literatury.

Stačí e-mailem zadat téma a pak už jen počkat na hotovou práci. „Doba vypracování u běžných úkolů je do 24 hodin. V případě nutnosti i do několika hodin,“ uvádí poskytovatel služby. Hájí se tím, že pracuje na objednávku, takže podvodu se může dopustit jen ten, kdo výsledek prezentuje – tedy žák vůči škole.

Příklad za 30 korun

Platba se provádí zasláním SMS s příslušným kódem. Vyřešení jednoho příkladu stojí 30, tři příklady 50 a referát 79 korun. Poskytovatel na sebe v případě reklamace uvádí mobil.

„Je to neetické. Nejsem si jista, jestli dokonce nejde o trestný čin ze strany poskytovatele takové služby. Za její využití by měl být nezletilý žák potrestán nejméně sníženou známkou z chování. Jde přece o podvod,“ zlobí se pražská středoškolská kantorka Eva Pokorná.

Něco jiného podle ní je, když žákovi pomohou při zpracování úkolu rodiče nebo kamarádi. „Ale aby si nechal za zakázku za peníze vyřešit příklady a ty pak pouze odevzdal učiteli, to je nevídané,“ dodává.

Podle ministerstva školství jde ze strany žáků o podvodné jednání. „A poskytovatelé těchto služeb toto podvodné jednání podporují,“ řekla Právu mluvčí školství Kateřina Böhmová.

Zpracují i diplomku

Jste-li líný či časově vytížený posluchač VŠ, v Česku si můžete za peníze dokonce koupit vypracování rigorózní, diplomní, bakalářské či zápočtové práce. Službu například poskytuje internetová stránka Prima referát, kterou provozuje firma MaDMan’s, vedená i v obchodním rejstříku.

Nabízí desítky profesionálních zpracovatelů, kontrolu plagiátu specializovaným softwarem a další služby. Na dotaz Práva, zpracují-li za úplatu celou práci, anebo dodají pouze podklady, odpověděl na online chatu, který stránka též umožňuje, jeden z obchodníků s přezdívkou „agent Martin“: „Je na zákazníkovi, zda to použije a odevzdá celé, nebo to ještě nějak poupraví. Zpracujeme to dle požadavku v objednávce.“

Na otázku, neobává-li se právní sporů, dodal: „Za to, že zpracováváme objednávky? Nikdo netrestá prodejce alkoholu za to, že se někdo opil a například naboural.“

Stránka diplomky stojí 349 korun. Kdyby měla třeba 60 stran, což bývá požadavek na takovou práci, vyjde „investice“ na zhruba 21 tisíc korun.

Způsob úhrady je vkladem nebo převodem dané částky na účet. Provozovatel upozorňuje, že osobní údaje z objednávky jsou chráněny předpisy a nebudou poskytnuty třetím osobám.

„Standardně zpracováváme práce do 10 stran do 7 dnů, více rozsáhlé do 3–4 týdnů. Možno také využít expresního zpracování do 72, 48 nebo 24 hodin. Ceny za expresní zpracování naleznete v ceníku,“ popisuje poskytovatel.

Ve Francii web odsoudil ministr

K témuž případu s vypracováním úkolů za úplatu došlo před rokem ve Francii, kde vznikla stejná, byť dnes již neexistující internetová stránka s mottem: „Pokud na to nestačíš, jsme tu my.“ Motto českého webu je: „Nevíš jak dál? Úkoly za Tebe – jsme tu pro Tebe.“

Stačilo, když školáci naskenovali materiál ke zpracování až ze sedmi nejrůznějších předmětů. Práci na ně udělali učitelé či absolventi univerzit, které k tomu najímal provozovatel serveru. Podle náročnosti žáci za úkoly platili pět až třicet eur.

Službu ostře odsoudili mnozí učitelé v čele s francouzským ministrem školství Xavierem Darcosem. Zakladatel stránky Stéphane Boukris podle listu Le Parisien ujišťoval, že jde o stoprocentně legální záležitost: „Jsem hrdý na to, že jsem založil první server tohoto typu na světě,“ uvedl.

Podle něj se ještě před rozjezdem služby přihlásilo několik tisíc zájemců. „Uvědomujeme si dnes, že je tato služba v rozporu s našimi vlastními hodnotami,“ prohlásil později Boukris.Region : Praha
Telefon : 469 620 064
Web : www.pro-skoly.cz
Email : webmaster@pro-skoly.cz
Datum vložení : 23.03 10:06 - 2010

 

Pětině prvňáků by prospěl roční odklad školy - zdroj Novinky.cz

Nejméně pětině šestiletých dětí může prospět odklad nástupu do školy o rok. Děti v této věkové skupině mívají totiž často problémy se sebeprosazením, a to buď příliš silnou, nebo naopak příliš slabou potřebu přijetí ve skupině.Vyplývá to z analýzy vzorku téměř 4000 předškoláků, kterou zpracovala společnost DAP Services, provozovatel odborného diagnostického serveru Mateřinky.eu.

„Škodlivé jsou přitom oba extrémy. Dítě s příliš slabou, nebo naopak příliš silnou potřebou sebeprosazení se bude odlišovat od projevů svých vrstevníků a narážet na nepochopení,“ říká psycholog Jiří Šimonek, autor diagnostické metody, kterou server Mateřinky.eu používá.

 

Pokud dítě necítí potřebu být ve skupině s dalšími dětmi, bude působit divně a může to ohrozit celý proces jeho vzdělávání.psycholog Jiří Šimonek

„Pokud dítě necítí potřebu být ve skupině s dalšími dětmi, bude působit divně a může to ohrozit celý proces jeho vzdělávání. Naopak dítě přímo závislé na ostatních nebude jednat samostatně a bez kolektivu se nic nenaučí,“ konstatuje psycholog. Roční odklad může tyto negativní projevy výrazně zmírnit.

Podle odborníků úspěch u zápisu jen minimálně souvisí s inteligencí dítěte. Pro úspěšný nástup do školy je podle nich zásadní jeho sociální zralost. Jde o souhrn sociálních i intelektových dovedností, který si dítě vytváří v rodině prakticky už od narození. Inteligenční kvocient může být i neobyčejně vysoký, a přesto dítě nemusí být připravené, pětileté děti proto do školy patří jen výjimečně.

„Největším rizikem pro další vývoj dítěte jsou příliš ambiciózní rodiče, kteří chtějí sobě i světu dokázat, že mají nadprůměrně inteligentní dítě. Mimořádně nadaných dětí jsou v populaci přibližně čtyři procenta a jejich talent se zpravidla objevuje až v pozdějším věku a vždy musí být podtržen tvrdou prací,“ vysvětluje Šimonek.
Region : Praha
Telefon : 469620064
Web : www.pro-skoly.cz
Email : webmaster@pro-skoly.cz
Datum vložení : 09.03 08:00 - 2010

 

krmení a poznávání zvířátek

Již nyní se můžete začít objednávat na telefonním čísle 286856994 do zookoutku v Radonicích kousek od Prahy.Chováme zde česká zvířata domácí i divoká.Můžete si je krmit, hladit a vyslechnout výklad přiměřeně Vašemu věku.Je možno i přidat poznávání stromů apod.Máme i megatrampolínu a altánek na svačinky.Těšíme se na objednávky.

Region : Středočeský
Telefon : 602420963
Web : www.naucna-stezka.ic.cz
Email : v.myslivec@tiscali.cz
Datum vložení : 26.02 12:24 - 2010

 

Jarní dětská burza

ZŠ Janského ve spolupráci s pí. Paďourovou si Vás dovoluje pozvat na již tradiční burzu dětských potřeb, která se koná 11. dubna 2010 v ZŠ Janského 2189 na Praze 5, v prostoru dvou velkých tělocvičen. Již tradičně si můžete ošacení, boty, hračky, kola, kočárky a další věci sami prodat, anebo koupit od ostatních rodičů. Budeme se těšit.

Region : Praha
Telefon : 604517589
Email : zp22@seznam.cz
Datum vložení : 01.02 10:44 - 2010

 

Výchovné koncerty pro 1. stupeň ZŠ - 10 hudebních setkání

CHLAPECKÝ SBOR BRUNCVÍK vás zve na výchovné koncerty, které pořádá ve svém sídle, sále Pražského Hlaholu na Masarykově nábřeží 16 v Praze 1. Celý cyklus tvoří 10 koncertů (leden - prosinec, krom letních prázdnin), z nichž každý má své specifické téma, všechny koncerty mají společný způsob provedení, t.j. kromě části poslechové, bude dán velký prostor i části interaktivní, kdy budou děti z publika aktivně zapojeny a společně s členy sboru nastudují kratší skladbičku. Koncerty je možné objednat každý zvlášť, tedy dle Vašeho zájmu a výběru.

Region : Praha
Web : www.bruncvik.eu
Email : info@bruncvik.eu
Datum vložení : 29.01 11:31 - 2010

 

Benefiční koncert

Dobrý den, pozvání na benefiční koncert na podporu onkologického centra .17.1.2010 v Litovli od 15 hodin vystoupí Heidi Janků a skupina K 2. S pozdravem Vařeka Vladimír ARCUS-ONKO CENTRUM mobil:603 218 858 více o naší činnosti naleznete: www.arcus-oc.org Doufáme ve Vaši podporu

Region : Olomoucký
Web : www.arcus-oc.org
Email : varekajesov@email.cz
Datum vložení : 03.01 20:34 - 2010

 

ELZET - lidské zdroje, profesní a osobnostní rozvoj pedagogů

ZŠ pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami s.r.o. v Ostravě-Hrabůvce zahájila projekt ELZET zaměřený na DVPP. V rámci projektu nabízíme pracovníkům škol a školských zařízení z Moravskoslezského kraje možnost zapojení do projektových aktivit, jako např.: - individuální psychologická diagnostika dospělých - týdenní stáže se zaměřením na práci se žáky se spec. vzděl. potřebami (vady řeči, zraku, SPU,..) - kurz "Diagnostické minimum pro pedagogy" - koučování, poradenství a konzultace pro vedoucí pracovníky škol Projekt je spolufinancován ESF a státním rozpočtem ČR.

Region : Moravskoslezský
Web : www.zs-klokanek.cz
Email : l.brandejsova@zs-klokanek.cz
Datum vložení : 10.12 20:14 - 2009

 

třídní schuzky

Region : Praha
Telefon : 281923336
Email : zš-spojencu@volny.cz
Datum vložení : 03.12 13:37 - 2009

 

Dny otevřených dveří na SZŠ a VOŠ Cheb

Dny otevřených dveří na SZŠ a VOŠ Cheb - 27. 11. 2009 (od 9:00 do 16:00 hodin) a 28. 11. 2009 (od 9:00 do 13:00 hodin)

Region : Cheb
Web : www.szsavoscheb.cz
Datum vložení : 11.11 11:31 - 2009

 

Novinky, aktuality

Tvorba www prezentace pro Vaši školu


Datum : 21.02 10:19 - 2024

Nabídka pro školy

Dozvíte se více o ..

Nahlédněte do našich odkazů a dozvíte se více o portálech: Mateřské školy, Základní školy , Střední školy , Volná místa ve školství , + kompletní nabídka pro školy - vše pro školy. .

 

Napište nám rádi Vám pomůžeme s nastavením Vašeho zápisu.

Nabídka tvorby www

Tvoříme i samostatně weby. Ceny zde...